Jak powstają hangary lotnicze i jakie jest ich zastosowanie?
Wykonawcy zajmujący się budowaniem hal przemysłowych, magazynowych, logistycznych czy hangarów lotniczych, muszą dostosować każdy obiekt do specyfiki konkretnej dziedziny. Przedsiębiorstwo Ocmer, które zajmuje się realizacją takich zleceń, dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i wyszkoloną kadrą. Lata doświadczenia w branży pozwalają zaprojektować i wykonać hangary lotnicze nawet o bardzo dużej powierzchni.
Budynki tego typu to konstrukcje zadaszane, stawiane zazwyczaj z metalu. Są trwałe i wytrzymałe. Pierwszym etapem powstania hangaru jest przygotowanie projektu, który będzie odpowiadał oczekiwaniom inwestora, określonej lokalizacji i wielkości maszyn, które będą w nim przechowywane. Profesjonalni wykonawcy dbają także o to, by zapewnić wszelkie niezbędne dokumenty, jak chociażby te na temat oddziaływania budowy na elementy znajdujące się na lotnisku. Budowa zawsze dostosowywana jest do restrykcyjnych przepisów. Po przejściu kwestii organizacyjnych i zaakceptowaniu projektu wykonawcy mogą zająć się realizacją przedsięwzięcia poprzez wdrożenie odpowiednich rozwiązań technicznych. Budowa hangaru musi być również oparta na posiadanym przez inwestora budżecie - w zależności od niego może być konieczne zastosowanie rozwiązań mniej lub bardziej ekonomicznych.
Głównym zadaniem, jakie ma spełniać hangar, jest ochrona samolotów i helikopterów chociażby przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przestrzeń taka służy też do przechowywania różnych elementów infrastruktury lotnisk i lądowisk. Hangary to również miejsce, w którym prowadzi się prace serwisowe i produkcyjne związane z samolotami. W takiej przestrzeni można też przygotowywać i prowadzić rozmaite wydarzenia związane z lotnictwem.