Internetowy katalog firm i przedsiębiorstw

Internetowy katalog firm i przedsiębiorstw

Czym jest lakierowanie UV i gdzie się je stosuje?

Antonina Przybylska 2022-05-31 0 komentarzy
Wpis

Pudełka lakierowane są powszechnie wykorzystywane do pakowania luksusowych atrykułów, w tym kosmetyków, alkoholi i produktów spożywczych. Powstają dla świadomych konsumentów, kierujących się w zakupach również względami estetycznymi zewnętrznej powłoki produktu. Dobrze prezentują się na półce i już z daleka przyciągają uwagę potencjalnego nabywcy. Są zwykle kojarzone z markami z wyższej półki, które nie próbują obniżać cen produktów kosztem opakowania, wiedząc, że ich klientela jest przyzwyczajona do tego typu rozwiązań.

Lakierowanie UVto technika poligraficzna, polegająca na wykorzystywaniu promieniowania ultrafioletowego i lakieru drip-off, dzięki czemu powierzchnie matowe otrzymują różny stopień gradacji, tworząc interesujący efekt wizualny i podkreślając wybrane elementy czy szczegóły kompozycji graficznej, zgodnie z zamysłem projektanta. W ten sposób można uzyskać błyszczące tło, na którym matowe zdjęcie produktu o pogłębionych odcieniach będzie wyróżniało się bardziej, niż w przypadku jednolitej kompozycji. Można również wybrać wariant odwrotny, w którym błyszczy się wizerunek zawartości, natomiast tło pozostaje matowe. O tym decyduje charakter produktu i oczekiwania jego wytwórcy.

Box-Print. EU Drukarnia Opakowań UV zajmuje się również przygotowywaniem wysokiej jakości etykiet wkomponowanych w folię metaliczną. Główną rolę odgrywa w tym wypadku technika druku na metalizie. Etykiety IML wykonywane są z tego samego tworzywa, co reszta opakowania. Ułatwia to ich recykling.

Zostaw nam komentarz, jeżeli powyższy wpis Ci się podobał!